Zaman

Zaman en iyi ilaç derler ,aslında zaman insana en iyi ders uzun süren bir yolculukta mola verilen durağın adıdır zaman, arkana dönüp baktığında pişmanlıklar ve keşkeler çoksa işte en iyi dersi almışsındır işte o zaman bize düşen ve kalan içinde yaşattıklarındır. Şimdi ki aklım olsa dersin ama işte şimdiki aklıma bu yolculuk sayesinde kavuşursun herkesin bir soluklanacağı arkasına baktığı durağı vardır herkesin dersi farklıdır keşkeleri farklıdır.

Kader dersin yazım böyleymiş dersin iyi şeyleri de düşünerek şükür de edersin ama hep bir damla olur gözlerde.

Benim hikayem de böyle öyle çok şey var ki içimde ama yapacak bir şey var mı? Diye sorarım kendime cevabını da kendim veririm yok. Kendini üzmekten başka yapabileceğim bir şey yok ama elinde olmuyor insanın işte bir gece yarısı balkona çıktığında veya camdan dışarı baktığında kim dalmaz ki boşluğa bende öleyim hele bide seni anlatan bir şarkı çalıyorsa iyice dalarsın o boşluğa seçimlerim gelir aklıma yaşadıklarım yaptıklarım ve yapamadıklarım hayal kırıklıklarım kalp ağrılarım dediklerim diyemediklerim daha neler neler….. bazen diyorum ki yaşadıklarım sayesinde öğrendim doğruyu yanlışı iyi kötüyü iyi ki yaşamışım ama işte iyi ki yaşamışlıkların sonu gözde akmayan hep orda öle kalan yaş olmamalıydı.

Bazen delice sevdiğin yanında olan insana dönüp bakıyorum yabancı geliyor bana birlikte yaşanan yılların yorgunluğu ile bazen hiçbir şey düşünemiyorum ona bakarken oysa ki ilk zamanlarda yüzüne her baktığımda kalbim deli gibi çarpardı yüzüm kızarırdı ellerim terlerdi ama şimdi bakarken yorgun hissediyorum kendimi sonra tekrar bakıyorum camdan dışarı aynı içimdeki boşluk.

Eğer bide çocuğun varsa dönüp ona bakarsın o mucizeye o kadar yaşanmışlıkların arasında en masumudur o , verilen en güzel hediyeye bakarsın uzun uzun galiba en güzel şey odur bu yolculukta işte senden başkası yalan dersin her şey senin için dersin içinden senin için ve şükredersin defalarca o mucizeye iyi ki varsın dersin ve küçücük öpersin yanağından, bakma sen annene, sen uyurken, sen ona bakmazken oda düşünür işte, üzülür keşlerine ama sabah olsun sen uyan seninle başlar güne ve giyinir maskesini, kaldırır içindekilerini rafa ,bir dahaki gözlerinin ilk daldığı yerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın