Yoga Nasıl Yapılır ?

Günümüzde yoga kişilerin bazılarının anlam verdiği bazılarının ise anlam veremediği bir meditasyondur. Yoga yapan kişi belirli bir programa uyulduğu takdirde stresten, sıkıntıdan, doğru nefes alma teknikleri gibi birçok yararını görmektedir. Yogayı her birey yapabileceği gibi ilk başlayanların ise merkeze gitmeli veya eve getirilen uzmanlar sayesinde kurs almalıdır. Hamile olan kişiler içinde yoga çok iyi gelmektedir. Hamile kişiye stresten uzaklaştırma, doğum korkularını yok etmek gibi olumlu yönlerini sunmaktadır. Doğru nefes alıp vermekte doğum sırasında çok yararlı olacaktır. Yoga Nasıl Yapılır ?

 Yogaya yeni başlayanlar ne yapmalıdır?

Yogaya yeni başlayanlar yoga evde yapılabilinir, fakat evde yapılırken yapılan hareketler çok dikkatli bir şekilde yapıldığından dolayı zorluk çekilebilinir. Bundan dolayı uzmana başvurularak yardım alınabilinir veya merkezlere gidilerek yoga dersi alınabilinir. Yoganın temek hareketleri öğrendiğine emin olunduktan sonra evde kişi yalnız bir şekilde çalışma yapabilir.

 Yoga başlamadan önce ne yapılması gereklidir?

Yogaya başlamadan önce kişi yalnız yapıyorsa öncelikle ısınma hareketleri yapması gerekmektedir. Bu hareketler bacak, kol, boyun hareketleri olmalıdır. Kişi yogaya başladığı zaman yaptığı esnek hareketler sayesinde ısınılmadığı zaman kas zedelenmesine neden olabilmektedir. Yoga öncesinde ısınma hareketleri oldukça önemlidir. Isınma hareketlerinden sonra rahat bir kıyafet giyilmelidir. Kişi yanına havlu, su almalıdır. Kokulu mumlarda odanın havasını konsantre olmasına yardımcı olmaktadır.

Yoga Nasıl Yapılır ?

Aynı zamanda oda içerisinde mum yakabilir. Yoganın birçok hareketi olduğu gibi bazıları köprü hareketi, öne eğilme hareketi, üçgen duruşu örnek verilebilinir. Yogada en önemli olanı ise kişinin hiç bir fikri yok ise yeni başlayacak ise uzman birinden yardım alınması gerekmektedir veya merkezlere giderek yogayı öğrendikten sonra evde yapılması önermektedir. Yoga nasıl yapılır? Evde bilinmeden yapılan yoga hareketleri bazı durumlarda fayda sağlamamaktadır. Kişi kitaplardan, video izlenimi yaparak yogayı daha çok anlamaya yardımcı olabilir. Kişiye yoga en fazla doğru nefes alıp verme taktiğini ve stresten uzaklaşmayı öğretmektedir. Korkuları ise zamanla yok etmeyi sağlamaktadır. Hamile olan kişilere yoga önerilmektedir.

One thought on “Yoga Nasıl Yapılır ?

  • 16/02/2018 tarihinde, saat 21:35
    Permalink

    zihni rahatlatmanın en güzel yolu bence hayatın vermiş olduğu sinir ve stresi en güzel şekilde bırakmanın rahatlamanın yolu yogadan geçtiğini düşünüyorum yoga dan önce yoganın ne olduğunu bilmeden olumsuz yorumlar yapardım ama o ön yargılarınızı lütfen içinizde tutunuz

Yorumlar kapatıldı.