Xperia Z2 Tablet

Günümüz dünyasında bilgisayarlar insanların hayatında büyük bir yer kaplamaktadır. Hayatımıza girdiği günden beri , bizleri her geçen gün kendine bağlayan bilgisayarlar gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam etmektedir. Teknolojinin geldiği son günlerde , bilgisayarlarımızı artık yanımızda taşıyıp istediğimiz zaman kullanabilmekteyiz. Dizüstü bilgisayarların çıktığı günden beri , şirketler , bilgisayarların ağırlıklarını azaltmak için çabalamışlardır. Üretilen tablet bilgisayarlar ise birçok özellik bakımından evimizde mevcut olan bilgisayarlardan kat kat daha iyi konumdadır.

Teknoloji devi Sony son zamanlarda çıkardığı tablet Xperia Z2 tablet bilgisayarları özellikleri ile harika bir deneyim sunmaktadır kullanıcılarına. Ekranı özellikle oyun oynamayı seven insanları epey heyecanlandırmayı başarmıştır. Sony burada televizyonlarında kullanılan teknolojiye başvurmuş ve yüksek çözünürlüklü (1920*1200), 10,1 inç değerinde full HD ekran yerleştirmiştir. IPS teknolojisi sayesinde de ekrana hangi açıdan bakılırsa bakılsın mükemmel kelimesi ile tellaffuz edilecek bir izlenim vermektedir. Canlı renklerin daha da arttırılması BRAVİA ve TRİLUMİNOS teknolojilerini de beraberinde getirmiştir. Maviler daha mavi , kırmızılar daha kırmızı ve gerçeğe en yakın halde , canlı renkler sunmaktadır. Gittiğiniz bir yerde herhangi bir hoparlöre gerek duyulmadan çok güçlü ses sistemini sunmaktadır. Hoparlörler ise kullanıcıların ellerini hoparlörlerin üzerinde gelmeyecek şekilde yerleştirilmiştir. Cihaz kendiliğinden ses ayarlarını yaparak en iyi ses kalitesini seçer. Sony bu cihazla dünyanın en ince tabletine (440 gram) sahip ünvanına da elinde bulundurmakla birlikte suya karşı da dayanıklıdır. Sistemsel yapısında ise Qualcomm Snapdragon 801 işlemci kullanılmıştır. Bu işlemci 4 çekirdeklidir ve kullanmadığınızda şarjınızı daha az tüketecek bir ayara sahiptir. 3GB ram 2.3 GHz özelliklerine sahiptir. İnternete bağlanmakta diğer özellikleri ile doğru orantılıdır ve veri indirme hızı 150 Mbit/sn ve veri indirme hızı da 50Mbit hızına sahip internet elde etmenize olanak tanır. 2 mega piksellik ön kamera ve 8 mega piksellik arka kamerası ile HD fotoğraflar çekmenizi sağlarken en kötü şarklarda dahi standartların üzerinde fotoğraflar sağlar.

Sony çıkardığı tablet sayesinde insanlara istedikleri yerde , istedikleri şekilde , kolay , keyifli ve inanılmaz performans ve görselliği de sizlere vermektedir.