Toros Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü

Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi/ Yazılım Mühendisliği Bölümü gelişen teknoloji ve bilişim sektörlerine en gerekli olan yazılım taban ve programlarının gerçekleşmesini sağlayan uzman kişileri piyasaya sürmek adına açılmış bir bölümdür.

Yazılım Mühendisleri, birçok farklı sektör üzerinde kullanılmakta olan bilgisayar sitemlerinin, yazılımlarını yapan, sitem üzerinde kullanılabilir hale getiren kişilerdir.

Günümüzün en popüler mesleklerindendir. Bu mesleğin önemi her geçen gün artmaktadır.

Toros Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü, yazılım yapacağı müşteri ile sürekli iletişim durumunda olan, müşteri isteklerine göre analiz yapan, tasarlayan, programlayan, kontrol eden ve hayata geçiren, herhangi bir eksiklik durumunda düzeltmeye giden, en iyi şekilde yazılım hizmeti veren kişileri mezun etmektedir.

Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi sürekli olarak meslekle ilgili gelişmeleri takip ederek, bu doğrultuda öğrenim veren, mezun olduktan sonrada yine gelişmeleri takip edecek olan Yazılım Mühendislerini yetiştirmektedir.

Hem ulusal alanda hem de uluslararası alanda çok geniş modern ve saygın firmalarda çalışabilme olanağı bulunmaktadır.

Yazılım mühendisleri bilgisayar ile işini yürüten her firma için gerekli bir meslek grubudur.

Yazılım Mühendisliği mezunları öğrenimleri sırasında bilgisayar, bilgisayarla ilgili yazılım dillerini ve programlarını, bu bölümle ilgili teçhizatları ( bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, cd, hafıza kartı gibi) tanıyarak kullanabilen, bu meslekle ilgili standartlardan haberdar gerekli özelliklere sahiptir.

Ayrıca Toros Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan kişiler; üst seviye yetenekli, mantık yürütme becerisi olan pratik zekâlı, fen ve matematik konularına hâkim, ikna yeteneği üstün, sabırlı, dikkatli, grup çalışmasına yatkın, yeniliklere açık ve yazılım konusunda tam donanımlı kişilerdir.

Yazılım mühendisi olarak mezun olduğunuzda genellikle temiz ve aydınlık ofis koşullarında birçok özel sektör ve kamu kuruluşlarında ya da kendiişlerini kurarak fazla sermaye gereksinimine ihtiyaç duymadan çalışabilirler.