Toros Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü

Dünya ülkeleri arasındaki iletişim, pazar sektörleri, ulaşım, ihracat ve ithalat gibi birçok iş uluslararası platformda ortaklaşa yapılmaktadır. Bu işlemler esnasında işleri yürütecek dünya firmaları ile köprü halinde olacak işi bilen, uzman kişilere ihtiyaç olmaktadır. Dünya’nın her geçen gün küçüldüğü düşünülürse uluslararası ticaret de her geçen güne orantılı olarak önemini arttırıyor demektir.

Toros Üniversitesi dünya ekonomisine katkı sağlamakta olan, şirket ve firmalara, çeşitli departmanlarında çalıştırmak üzere uzman kişileri ve yönetici adaylarını mezun ederek, uluslararası ticarete hizmet etmeleri için Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü’ nü açmıştır.

Toros Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü dersleri ile öğrencilerine deneyim gerektiren bilgileri çok kısa ve etkili biçimde aktararak, öğretim yılı boyunca farklı özelliklerini de ön plana çıkarmayı hedeflemektedir.

Gelecekte bu bölümden mezun olan kişiler uluslararası ticarete hizmet verecekleri için birkaç farklı dili bilmesi gerekmektedir. Toros Üniversitesi bunu hayata geçirerek, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencilerini tam anlamıyla yabancı dile doyurmaktadır. Mezun olduktan sonra etkili konuşma ve anlama özelliğine sahip kaliteli mezunlar çıkarmaktadır.

Toros Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunları, liderlik özelliğine sahip, yabancı dili çok kuvvetli, girişken, kolay iletişim kurabilen, ayrıntılara dikkat eden, takım çalışmasına yatkın ve güler yüzlü kişilerdir.