Toros Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Toros Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tüm dünya üzerinde bulunan insanı, toplumsal ve diğer yönleriyle araştıran, bunları inceleyen bir eğitim sistemini içermektedir. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde insanlığı sanat ve beşeri bilimlerden incelemesini yaparken, nitel incelemelerin yanı sıra bilimsel metotların ağırlıklı olarak kullanıldığı bir bölümdür.,

Toros Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden mezun olan öğrencilerin; sosyal bilimlere dayalı olarak tüm bilgilerin yüklendiği, gerçek bilgi ile donanmış, farklı bakış açılarına sahip ve problemler konusunda çözümler sunabilen genç bilim adamı nitelikleri bulunmaktadır.

Toros Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Farklı alanlarda ve dallarda verilen programların yer aldığı bölümler ise İşletme Ana Bilim Dalı, İşletme Ekonomisi Ana Bilim Dalı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ana Bilim Dalı ve Psikoloji Ana Bilim Dalı gibi bilim dallarına ait eğitimler çok profesyonel akademisyenler tarafından, yoğun araştırma ve deney alanına sahip, kapsamlı laboratuvarlarda gerçekleşmektedir.

Sizlerde Toros üniversitesine gelin, kariyerinizi yükseltin ve toplumsal konulara duyarlıysanız eğer, sosyal bilimler enstitüsünü seçin ve sosyal konularda gerekli düzeltmeleri yapın.