Toros Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri ve Toplulukları

Toros Üniversitesi, kendi bünyesinde öğrenim gören öğrencilerin, eğitimin dışında farklı sosyal alanlara yönlendirerek; hem içerisinde bulundukları bölüm derslerinden bir süreliğine uzaklaşarak kafa dağıtmayı hem de yaşama dair bazı provaları gerçekleştirmek amacıyla Öğrenci Kulüpleri ve Topluluklarını kurmuştur.

Öğrenci kulüplerinin öğrenci üzerinde birçok yararları etkileri bulunmaktadır. Toros Üniversitesi bunu kapsamına alarak öğrencilerine yarar sağlamak adına Öğrenci Kulüpleri ve Topluluklarını kurmuştur.

Kulüp ve toplulukların bireye sağladığı yararlar,

Kulüp çalışması sırasında birey kendini tanır ve yapabileceklerinin farkına varır

Etrafındaki kişiler ile sosyal aktivite imkânı doğurur.

Bireylerin kendine olan güvenini arttırır.

Sorumluluk alabilme

Boş zamanları yararlı işlere dönüştürür.

Takım çalışması benimsenir

Toros Üniversitesi yukarıda sıralamış olduğumuz olumlu davranışları öğrencilerine kazandırmak adına Bünyesinde farklı alanlardan oluşan Öğrenci Kulüpleri ve Toplulukları açmıştır. Sizlerde Toros Üniversitesi’nden mezun olmak isterseniz, katılabileceğiniz Kulüp ve Topluluklar; Robotik Öğrenci Kulübü, Gezi ve Sinema Öğrenci Kulübü, Fotoğrafçılık Öğrenci Kulübü ve Tiyatro gibi gruplar olmaktadır. Gelin hep beraber bu kulüplerin içeriklerine bir göz gezdirelim.

 

Robotik Öğrenci Kulübü: Adından da anlaşılacağı gibi robot teknolojileri konusunda harika icatlar ortaya çıkartmak üzere kurulmuş olan bir kulüptür.

Gezi ve Sinema Öğrenci Kulübü: Doğal güzellikleri keşfetmeyi ve sinema kültürünü geliştirmek adına 2012 yılında kurulmuş olan bir kulüptür.

Fotoğrafçılık Öğrenci Kulübü: farklı anları yakalamak ve kartpostal şeklinde sunma adına bireylerin yeteneklerini ortaya koyabilecekleri ve çevrelerine farklı anlamda bakmalarına olanak sağlayarak bu bakışı kanıtlayabilecekleri bir bölümdür.

Tiyatro Kulübü: Tiyatro ve sanat anlamında yatkın bireyleri ortaya çıkarmak geleceğin parlak sanatçılarına ön ayak adına kurulmuş olan bir kulüptür.