Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak, 4 yıllık eğitim programı boyunca mühendislik bilgilerinin tam olarak gereğini ve bölümle ilgili derslerin eksiksiz bir şekilde uygulamaya dayalı bir anlatımla anlatılmasını amaçlayan ve bu doğrultuda mezun ettiği öğrencilerinden, iş hayatında % 100 performans alınmasını sağlayan bir amacı gütmektedir.

Piyasa şartlarında sanayi ve ticaretle ilgili pek çok alanda mezun olan mühendislerin teorik olarak pek bilgi sahibi olmadığından şikâyet edilir bu şikâyetleri göz ardı etmeyen Toros üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Türkiye sanayi ve ticaretine faydalı olabilecek olan, son donanım teorik bilgiye sahip mühendisler yetirmeyi istemektedir.

Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin bünyesinde barındırdığı farklı bölümler;

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü, Endüstri Mühendisliği Bölümü ve İnşaat Mühendisliği Bölümü gibi farklı mühendislik dallarında eğitim vermektedir.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü: Bilgisayar ve yazılama dair ne varsa tüm bilgilerin öğretildiği ve son dönemlerin en popüler mesleğidir.

Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü: Bu bölüm biraz karışık olsa da modası hiçbir zaman geçmeyen özellikle telekomünikasyon ve enerji sektörlerinde e çok aranan bölümler arasında yer almaktadır.

Endüstri Mühendisliği: tüm alanları kucaklayan bir bölümdür. İş kapasitesi olarak her alanda çalışma imkânı sunabilen gelişmiş bir bölümdür.

İnşaat Mühendisliği: Türkiye’de inşaat üretiminin yoğun olduğu son dönemlerde bilgili ve işini gerçekten çok iyi yapan inşaat Mühendislerine ihtiyaç duymaktadır. İş kanunları kapsamında işini yürütebilen, kişilerin sağlık ve hayatlarına önem veren bilinçli İnşaat Mühendisleri gereklidir. Toros Üniversitesi bu doğrultuda bu bilince sahip İnşaat Mühendisleri yetiştirmektedir.