Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları’nın amacı öğrencilerin seçmiş olduğu mesleklerin okul yılları içerisinde sürekli uygulamalı eğitim ile verilerek, mezun olduktan sonra en iyi şekilde uygulama yapabilmesi sağlamasıdır. Mezun olan öğrencilerimizden üniversitemizden edindiği bilgiler ile Türk sanayisine fayda sağlamasını, bu faydayı gören Toros Üniversitesinin gurur duymasını amaç edinmiştir.

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları, en çok aranan niteliklerde meslek üzerine tüm teknik bilgiye sahip ara elemanları yetiştirmektedir.

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları’nda iki yıllık bir teknik uygulamalı eğitim verilmektedir. İki yıllık eğitimin ardından On lisans diploması almaya hak kazanan öğrenciler aynı zamanda tekniker unvanını da almış olurlar.

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları’nın açılma amacı; hem nitelikli yüksek eğitime sahip kişilerin sayısını arttırmak hem de sanayinin ihtiyaç duyduğu ara elamanı ortaya çıkartarak, kişileri iş sahibi yaparken firmaları da bu eleman ihtiyacı konusunda rahatlatmak olacaktır.

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları’nda iki yıllık ön lisans eğitimi alabileceğiniz bölümler aşağıda sıralanmaktadır.

Bilgisayar Teknolojisi Programı ön lisans

Çocuk Gelişimi Programı Ön lisans

Grafik Tasarım Programı Ön Lisans

İnşaat Teknolojisi Programı Ön Lisans

Lojistik Programı Ön Lisans

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Ön Lisans