Toros Üniversitesi Kampüsü

Diğer adıyla yerleşke olarak da tanımlayabileceğimiz Toros Üniversitesi Kampüsü öğrenciler için içinde her şeyin düşünüldüğü şahane bir ortam hazırlamış durumda.

Üniversite öğrencilerinin ders dışında arda kalan tüm zamanlarını kampüsün çeşitli yerlerinde geçirerek tüketmektedirler. Bunu yaparlarken gayet rahat ve konforlu alanların oluşturulması Toros Üniversitesi için ilk amaç olmuştur.

Toros Üniversitesi Kampüsü kent dışında bulunan, içerisinde çeşitli derslikler, kütüphane, konaklamak için öğrenci yurdu, yemekhane, kafeler, spor aktiviteleri için çeşitli aktivite merkezleri gibi pek çok olanağı bir arada sunarak, öğrencilerin kaliteli zaman geçirmelerine olanak sunmuştur.

Toros Üniversitesi Kampüsü’nün şehir merkezine olan uzaklığı çok kısa mesafede bulunmaktadır. Ulaşıma dair tüm olanaklar mevcuttur. Öğrencilerin kolaylıkla, şehir merkezinde bulunmalarını sağlayan toplu taşıma araçları ve minibüsler sürekli seferleri ile öğrencilerin hizmetindeler.

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü hazırlık okulu için kullanılmaktadır. Bu kampüsün içinde ayrıca öğrencilerin evrak işleri için düşünülmüş olan öğrenci ileri bürosu, Rektörlük binası, bölümlere ait derslikler ve laboratuvar merkezleri gibi kısımlar yer alırken hazırlık okulu kısmında ise son teknolojiden oluşan derslikler, öğretim üyeleri için dinlenme odaları ve çeşitli bilgisayar laboratuvarları bulunmaktadır.

Kampüs bahçesinde bakımlı çimlerden oluşan alanlarda, öğrenciler için düşünülmüş oturma alanları ve kamelyalarda mevcuttur.

Hepsi Toros Üniversitesi Kampüsü’nde hepsi Toros Üniversitesi öğrencilerine özeldir.