Toros Üniversitesi İnşaat Teknolojisi Programı

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu/ İnşaat Teknolojisi Programı yapı sektörünün ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda bilgi ile dolu ve işin en ince ayrıntılarına kadar inebilen, uygulayabilen teknik inşaat teknolojisi elemanları kazandırmayı amaçlamaktadır.

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu/ İnşaat Teknolojisi Programı’nda öğrenim gören öğrenciler eğitim ve öğretimlerini son teknoloji ışığında gelişmiş metotlar ve yoğun uygulamalarla yerine getirmektedir.

Yapı ile ilgili olarak a den z ye aklınıza gelebilecek tüm projelendirmeyi yapabilen, şantiye ortamına hâkim olabilen, yapı malzemelerini yakından tanıyan, şantiye personeline ait tüm hak edişleri yapabilen nitelikte dört dörtlük bir tekniker çıkarmayı planlamakta ve planlarımız doğrultusunda da uygulamaktayız.

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu/ İnşaat Teknolojisi Programı iki yıllık ön lisans programından mezun olan bir öğrenci tekniker unvanını alarak, iş hayatına atılabilirken, dilerse de dikey geçiş sınavında başarı göstererek inşaat mühendisliği gibi 4 yıllık lisans programına geçiş yapabilir. Seçim bireylerin, ne şekilde bir unvana sahip olmak isterlerse hepsi Toros Üniversitesinde var.

Günümüze bakıldığında devasa gelişim geçiren inşaat ve yapı sektörü, daha da genişleyecek, durum bu şekilde iken en az iş bulamama riski olan İnşaat Teknolojisi teknikerliği gibi duruyor. Bu bölümden mezun olan öğrenciler çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilir. Dilerlerse de kendiişlerini kurabilir.

Toros Üniversite si Meslek Yüksek Okulu/ İnşaat Teknolojisi Programı dersleri, İş Hukuku, Zemin Mekaniği, Su Yapıları, Proje Yönetimi, Hidrolik ve Jeoloji, Yapı Elemanları Tasarımı, Elektrik Bilgisi, Tesisat Bilgisi, Yapı Bilgisi, Teknik Resim, Mimari Proje, Ölçme Bilgisi, Teknik Bilimler, Ekonomi, Betonarme, Bilgisayar Kullanımı, Yapı Makineleri, Yol Bilgisi, Malzeme Bilimi, İş Güvenliği, Statik, Kimya, Matematik ve Fizik dersidir.