Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi / Mimarlık Bölümü

Mimarlık Bölümü, her türlü yapı üzerinde, özel çalışmalar yapılarak istek ve zevkler doğrultusunda plan ve projelendirilerek, gerçek hayata geçirilmesidir.

Toros Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nün amacı, bu dalda öğretim gören öğrencilerinin mezun olduktan sonra her türlü yapıdan oluşan binalar üzerinde, istekler doğrultusunda, planlanarak, proje haline getirilmesini yapabilecek mezunlar yetiştirmektir. Bu bölümde tüm yapılara ait eğitim ve araştırma hizmeti verilir.

Toros Üniversitesi Mimarlık bölümünde verilen dersler; temel olarak matematik, mimarlıkla ilgili dersler verilirken son sınıflarda tasarım, proje planı ve çok geniş kapsamlarda uygulamalı mimarlık alan derslerdir.

Toros Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olan bir kişi, lisans diplomasına sahip ve mimar unvanını almış, resim, matematik, fizik gibi konularda bilgili, sanat konusunda fikir sahibi, iş hayatının beklentilerini bilen, yaratıcı ruhlu, sosyal ilişkilere açık, proje çizim konusunda oldukça profesyoneldir.

Toros Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olan kişilerin çalışabilecekleri alanlar; her türlü kamu kurumunda, belediyelerde, grafik tasarım firmaları ve ajanslarda, mimarlık bürolarında, serbest olarak kendi bürolarında çalışması mümkündür.