Toros Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi Programı

Toros üniversitesi Meslek Yüksekokulları ile çeşitli alan ve bölümlerde ara teknik eleman yetiştirme amacını gerçekleştirmek için gerekli olan tüm gereklilikleri yerine getirmiştir. Açmış olduğu farklı bölümler ile sanayinin ihtiyaç duyduğu gerçek bilgi ve beceri ile donanmış teknikerleri yetiştirmektedir.
Toros Üniversite si Meslek Yüksek Okulu içerisinde bulunan Bilgisayar Teknolojisi Programı ile bu alanda kendisini en iyi şekilde yetiştirmiş, teknik bilgiye doymuş ve uygulama konusunda tüm doneleri yerine getirebilen bir ara elemanı ortaya çıkarmaktadır.

Gelişen dünya ve teknolojik gelişmeler karşısında kendini sürekli geliştiren Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, bu gelişmeleri anında öğrencilerine aktaran bir eğitim sistemi ile son teknoloji ışığında yetişen genç teknikerleri sanayine kazandırmaktadır.

Bilgisayar Teknolojisi Programı’nda teknikerlik eğitimi alan öğrenciler analitik düşünme becerisine sahip, öz güveni olan, son teknolojik gelişmeleri sürekli takip edebilen, yeniliklere karşı açık ve grup çalışmasına yatkın kişiler olmaktadır.

Toros Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi Programı’nda iki yıllık eğitim süresi boyunca web programlama, görsel programlama, C ile sistem programı yapma, bilgisayar sistem ve donanımlarına ait tüm bilgiler verilerek, yoğun uygulama çalışması yapılmaktadır. Ayrıca assembler  adlı ders ile mezun olan öğrenciler, birçok yerde yazılımcı olarak iş bulabilmektedirler.

Bu bölümden mezun olan bir tekniker farklı bilgisayar bölümlerinin 4 yıllık lisans düzeylerine dikey geçiş yapabilirler.

Bu bölümden mezun olan bir kişi rahatlıkla çeşitli sanayi kurumlarında yazılımcı olarak görev alırken, bilgisayarcıda, teknik serviste, bankada, pek çok sigorta şirketinde, kamu kuruluşlarında, telekomünikasyonda, internet yayıncılık ofislerinde ve daha pek çok alanda çalışma imkânı bulabilir.