Toros Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, oldukça gelişmiş şirket ve teknolojilerde olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Toros Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, mezunu olan kişiler temel bilgisayar bilgileri ile donatılmış, tüm programlama dillerini çözebilen, teknik bilgi konusunda deneyim sahibi, yeni ve gelişen Dünya’ya ayak uydurabilen mühendisleri mezun etmeyi hedefler.

Toros Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, bu hedefine ulaşmak için, piyasaya verimli olabilecek şekilde temel bilgisayar bilgilerini, programlama dillerine ait tüm teknik bilgiyi, yaygın iletişim sistemlerinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlayan bilgiyi ve iyi seviye bir yazılımın tüm aşamalarını tasarlatabilen bir bilgiyi öğrencilerine aktarmaktadır.

Toros Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunları en az bir yabancı dile hâkim bir şekilde mezun olmaktadır.

Aldıkları eğitimleri birbirinden deneyimli akademisyenler tarafından yoğun uygulama dersleri eşliğinde pekiştiren, teknik bilgi donanımlı Bilgisayar Mühendisleri Toros Üniversitesi’nden çıkmaktadır.

Toros Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olabilmek bir ayrıcalıktır. Bu bölümden Toros Üniversitesi farkı ile mezun olabilenler, sanayi ve ticaret alanlarında iş hayatına atıldıklarında, programcı olarak birçok işletmede görev alabiliyorlar. Birçok farklı alanda idari yönetici veya teknik yönetici konumlarında da görev alabilirler.

Genellikle çalışabilecekleri yerler; şirketlerin bilgi-işlem birimleri, yazılım evleri, savunma sanayiinde ve üniversitelerde akademisyen olarak çalışmayı tercih edebilirler. Bunun dışında pek çok bilgisayar Mühendisliği Bölüm mezunu kendi işinin patronu da olmaktadır.

Sizler bu bölümü seçmeye karar verdiyseniz, sadece gelin ve kayıt olun, onun dışında kalan nerede çalışacağınız kısmına, Toros Üniversitesi’ne ait Rehberlik Hizmeti baksın. Sizlerede sadece sunulan yerlerden birini seçmek kalsın.