Toros Üniversitesi

Toros Üniversitesi, Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde sloganı ile 2009 yılında kurulmuş olan bir vakıf Üniversitesidir. 2009 yılında kurulmasına rağmen eğitim hayatına ilk olarak 2010-2011 eğitim öğretim döneminde başlamıştır. Türkiye’nin Mersin şehri içerisinde eğitim hizmeti veren Toros Üniversitesi, çok yeni ve çok iddialı bir eğitim sistemine sahiptir. Gelişmiş teknolojiler ışığında, en etkili ve yoğun uygulamalı eğitim sistemi ile önümüzdeki günlerin adından oldukça söz ettirecek okulları içinde.

Toros Üniversitesi, öğrencilerine vermiş olduğu eğitimi iki farklı dilde gerçekleştirir. Türkçe ve İngilizce Üniversitenin eğitim dilleridir.

Toros Üniversitesi’nin rektörlüğünü Sn. Prof. Dr. Selahattin Kuru yapmaktadır. Üniversite kadrosunda yer alan eğitmen ve akademisyen hocalar kendi alanlarında olabildiğince gelişmiş ve ün yapmış kişilerden oluşmaktadır.

Toros Üniversitesi’nin kurucusu bir vakıftır. Bu vakfın adı Mersin Eğitim Vakfı’dır. Bu vakfın Mersin ili içerisinde çeşitli okulları yer almaktadır. Zaten yıllardır eğitimin içinde var olan Mersin Eğitim Vakfı 2009 yılında Toros Üniversitesi olarak da eğitim hizmeti vermek için kurulmuştur.

Toros Üniversitesi, kişilerin Üniversite hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla http://www.toros.edu.tr adında bir web sitesi yayınlamakta. Sizlerde bu web sayfası üzerinden, bulunduğunuz yerden üniversiteyi inceleyebilir. Web sayfasında belirtilen iletişim adresinden de direkt iletişim kurabilirsiniz.