Toros Öğrenci Yurdu

Üniversite hayatı, genel olarak aileden uzakta geçen ve farklı bir il, farklı bir ev yâda yurt ortamında geçmektedir. Kişilerin en önemli derdi; ilk başlarda bir üniversiteye yerleşmekken Bu aşamanın ardından en önemli 2. unsur ise barınma ve konaklama koşullarıdır. Üniversite öğrencilerinin en büyük problemleri kalacakları yerdir aslında. Öğrenciler bu durumda iken onları daha çok düşünen aile ve veliler daha da üzüntülüdürler. Toros Üniversitesi bunu düşünerek hem öğrencileri rahatlatmak hem de velileri rahatlatmak adına Toros Öğrenci Yurdu’nu açmıştır.

Öğrencilerin yoğun bir günün ardından kolayca gelebilecekleri, geldiklerinde yemek, ısınma, bulaşık, çamaşır, ütü ve temizlik gibi işleri düşünmeyecekleri, oldukça ferah ve konforlu Toros Öğrenci Yurdu odalarında güzelce dinlenip rahat edecekleri bir alan oluşturulmuştur.

Odalar iki öğrenciye göre uyarlanmış olup; oda içerisinde, iki adet yatak, iki adet çamaşır dolabı, iki adet komodin, çalışma masası ve buzdolabı ile kendi evlerini aratmayacak şekilde düzenlenmiştir. Katlarda bulunan banyo ve tuvalet olanaklarda öğrenciler için düşünülmüştür.

Toros Öğrenci Yurdu’nda, öğrencilerin çamaşır hizmetlerini ( yıkama, kurutma ve ütüleme) yürütecek olan görevli kişiler bulunmaktadır.

Ders çalışmak için odanın tercih edilmediği zamanlarda, yurt içerisinde bulunan geniş ve ferah çalışma odası tercih edilebilir. Ayrıca boş zamanlarda dinlenme odasına çekilerek, burada bulunan LCD TV ile televizyon izleme, Lig Tv olanağı ve internet ağı ile güzel zamanlar geçirmekte mümkündür.

Toros Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler için düşünülmüş olan yemekhanesinde birbirinden leziz yemeklerde pişmektedir.

Toros Yurdu’na ait olan sosyal aktivite olanaklarda, öğrencilerin ders dışında kafalarını dağıtmaları ve kendilerine zaman ayırmaları adına düşünülmüş mekânlardır. Bunlar; yüzme havuzları, tenis kortları, halı sahaları, kapalı spor salonları, hayvanat bahçesi veda pek çok sportif aktivite olanağı Toros Üniversite Öğrencileri için düşünülmüştür.