Termal Etiket Çeşitleri

Yaşadığımız zamana uygun bir şekilde etiket üretimi yapan lamine termal etiket sayesinde ürünlerimiz ile ilgili bilgiler daha sağlam ve doğru bir şekilde müşteriyle buluşma şansı yakalamıştır.

Lamine termal etiket iki taraflı yüzey koruyucusu sayesinde herhangi bir dış etkiye karşı koruma sağlayabilmektedir. Müşterilerin ürünle ilgili olan bilgiye üzerindeki etiketten ulaşmaları sağlanır. Eco ve semi termal etiketlere karşı daha dayanıklı ve kalitelidir. Ribonlu etiket baskı cihazlarında direkt termal sistem ile basımı yapılmakta olup diğer baskı çeşidi olan termal baskı sistemine uygun değildir.

Termal etiketler uygun maliyetli olması dolayısıyla her kullanıcı tarafından tercih edilesi şekilde hazırlanmıştır. Raf süresi diğerlerine göre uzundur fakat yine de asıl etiketlerden daha kısa ömürlüdürler. Getirisi az olan ürünlerde maliyeti fazla olan etiketlerin kullanılması uygun olmayacaktır. Bundan dolayı termal etiketler her cebe uygun şekilde üretilmiştir. Genellikle dış etkilerden zarar görme olasılıkları fazla olan bu etiketler içinde lamine termal etiketi daha dayanıklı ve sağlamdır.

termal-etiket-cesitleriEco ve semi termal etiketleri çok çabuk tüketilen ürünlerde kullanılırlar. Fakat lamine termal etiketi ise dayanıklılığı eco ve semi etiketlerine göre daha yüksek olan ürünlerde de kullanılabilir. Bu termal etiket yapıştırıldığı kağıttan zarar görmeden kolayca çıkarılabilecek bir tarzda üretilmiştir. Çok kullanışlı olmasından ve kullanıcılarını zorlamayacak bir tasarımı da olmasından dolayı her alanda etkili bir şekilde kullanılmıştır.

Kullanıldığı alanlar kargo, gıda, hastaneler vs’dir. Ama en çokta gıda sektöründe kullanılır. Gıda sektöründeki uygulama alanları; manav etiketi, kasap etiketi, terazi etiketi, market etiketi, şarküteri etiketi gibi bölümlendirilmiş kısımlardır. Lamine termal etiketi ısıya dayanıklı ve kısa süreli kullanım için hazırlanmıştır. Barkod bilgileri ve ürün bilgilerini rahatlıkla sığdırabileceğimiz ebatlara uygun olarak tasarlanabilir.

Eco ve semi termal etiketlerden ayrıcalıklı yanı 3 ile 6 ay süresini, 6 ile 9 aya kadar uzatmıştır. Bu süre zarfında diğerlerinden daha ayrımlı olarak kararmaya uzun süreli karşı koyabilmiştir. Bu sayede görünümündeki temizliği ve şıklığı uzun süreli korumuştur. Etiketler rulo ve tabaka etiket olarak kullanıma hazırdır.