Tatili Nerede Yapmalı?

Yaz aylarının en sıcak günlerini geçirdiğimiz bu zamanlarda İstanbul’da sıcaklık 35 dereceye kadar yükseliyor. Ramazanı ve ardından gelen bayram ziyaretlerini geride bıraktığımız bu sıcak günlerde aklımızda olan tek soru işareti “Bu yaz nereye gidilmeli?” oldu.

tatili nerede yapmalıBodrum, Antalya ve Marmaris’in yoğun kalabalığına alternatif olarak daha sakin ve serin bir tatil geçirmek isteyenlere Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı toros dağlarıyla çevrili, küçük bir sahil kasabası olan Göçek’e davet ediyoruz. Burası aynı zamanda mavi yolculuğa çıkanların teknelerini bırakabilecekleri dört bir yanı marinalarla çevrili bir körfezdir.

Burası tam da kafanızı dinleyeceğiniz bir yer!

İstanbul’un yoğun stresinden ve kalabalığından bunalanlara harika bir kaçış olacağını düşündüğümüz Göçek’in clup, disko gibi müzikli eğlence mekanları yok denecek kadar az olmasının yanı sıra birbirinden güzel restoran ve kafeleriyle de sizleri şık bir keşfe davet ediyor.Doğal güzelliklerin hakim olduğu bu bölgede dileyenler mavi tura katılmak için tekneler kiralayabilir dileyenlerse aletli dalış hizmetlerinden yararlanarak bu berrak körfezde harika dalışlar yaparak sualtı fotoğrafları çekebilirler. Aynı zamanda sanatseverlere de ilham kaynağı olan Göçek size huzurlu bir tatil geçirme fırsatı verecektir.

tatili-nerede-yapmaliKonaklama imkanlarına gelecek olursak, seçebileceğiniz oldukça lüks otellerin yanı sıra ufak pansiyonlar ve kiralık tatil köyleri de çeşitliliği arttırmakta. Eğer iş temposunun yoğunluğundan bunalıp kendini sakin ve kafa dinleyebileceği yerlere bırakmak isteyenlerdenseniz vazgeçilmez bir tatil sizi Göçek’te bekliyor.