Psion OMNII RT15

Mobil bilgisayar sektörünün dev markalarından biri de Psion. Psion her an daha da gelişen teknolojiye uygun, iç ve dış donanım açısından zengin modeller üreterek sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

Bu modellerden biri de Psion OMNII RT15 modeli. Modelin ilk göze çarpan özelliği şık ve özel dış tasarımı. Ayrıca rakiplerine nazaran daha farklı özellikler de taşımakta. Çalışma ortamının olumsuz şartlarına dayanıklı özellikleri mevcut olan bu modelde, IP65 onaylı kapatma teknolojisi ile su ve toz geçirmeyen bir dış tasarım inşa edilmiştir. Böylece çalışma koşullarının kötü etkilerinden etkilenmemektedir. Ayrıca aygıt, 1.8 metre yükseklikten birden fazla düşmeye karşı da dayanıklılığı test edilmiş bir modeldir. Dolayısıyla düştükten sonra dahi çalışmaya devam etmektedir. Texas Instruments OMAP3 Processor 800 Mhz işlemci, Microsoft Windows Embedded CE 6.0 işletim sistemli iç donanımı ve 256 Mb RAM dahili ve 1024 harici bellek alanı ile mükemmel veri tanımlama, kayıt ve depolama sağlamaktadır. Ergonomik tasarımı ve kolay tutuş özelliği ile rahat bir kullanım sunmaktadır. Psion OMNII RT15 modeli, sahip olduğu hassas tarama sensörleri sayesinde 1B ve 2B özellikteki kodları da kolayca taramaktadır.

Psion OMNII RT15 el terminali, USB, Bluetooth, WLAN, RS232 bağlantı özellikleriyle uzaktan veri aktarımı yapmaya elverişli olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca modelde 6 farklı klavye seçeneği sunarak kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır.