Perkon Tiger PS23

Günümüzde etiketlerin tek amacı tüketiciyi bilgilendirmek değildir. Günümüzde en çok kullanılan şekli barkod basmaktır. Barkodlar birbirine dik ve belirli aralıklarla oluşmuş dik çizgilerden oluşan bir semboldür. Bu sembol aslında bir referans numarası barındırmaktadır. Bu referans numarası bir nevi ürünün ID numarası olarak tanımlanır. Barkod yazıcı cihaz ile baskısı yapılır. Barkod okuyucu ile okutulur ve ürünün bilgileri bir yazılım aracılığı ile bilgisayar ekranına düşer. Kullanıcı ise bu ekranda yapması gereken işlemi gerçekleştirir. Barkod yazıcı cihazların özelliklerini genel olarak biliriz ancak bir de barkod yazıcılar vardır. Etiketin üzerinden aldığı verileri bilgisayar yazılımına ulaştırmaktadır.

Bunlara örnek olarak Perkon Tiger PS 23 barkod okuyucu modelini verebiliriz. Perkon Tiger PS 23 barkod okuyucu lazer çözümleme teknolojisi ile donatılmış olan bir el cihazdır. Bu cihaz saniyede 100 tarama yaparak en doğru ve hızlı verileri alarak bilgisayar ekranına yönlendirir. Perkon Tiger PS 23 barkod okuyucu daha doğrusu barkod okuyucular yalnız etiketin üzerine yapıştırılmış olan barkodlardan değil aynı zamanda da ürün ambalaj yada kendi gövdelerine basılmış barkodların okunmasında da yararlanılır. Perkon  barkod okuyucu hem LED göstergeleri ile hem de sesli uyarı sistemiyle kullanıcına bilgilendirmeler yapar. Ayrıca da barkod okuyucu hafifliğinin yanında ergonomik olarak dizayn edilmiş olması sayesinde kullanıcısına kullanım kolaylıkları sunmaktadır. Kablolu bağlantıları kullanan Tiger PS 23 barkod okuyucu bu kapsamda tümleşik USB portu, seri (RS-232) portu, klavye girişi ve USB-Serial arabirimleri ile birlikte gelmektedir. Toz ve sıvı temasına karşı sağlam yapısı IP41 standartlarında üretimi gerçekleştirilmiştir.  PS 23 barkod okuyucunun 1.5 metreden sert zemine düşmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Maksimum 60 cm’ye kadar okuma mesafesi sunan  Tiger PS 23 barkod okuyucu fiyat performans analizi yapılsa kendisine üst sıralarda bulabilecek ürünlerden birisidir.

Perkon Tiger PS 23 barkod okuyucu Perkon markasına bağlı olarak satış sonrası destek ve garanti kapsamı hizmetleri açısından kullanıcıların en çok tercih ettiği barkod okuyuculardan birisi olarak görülmektedir.