Kadınların Ne Kadar Duygusal Olduklarını Merak Ediyor musunuz?

Kadın deyince çoğumuzun aklımıza ilk gelen kelime duygusallıktır çoğunlukla.Kadınların Ne Kadar Duygusal Olduklarını Merak Ediyor musunuz?

Peki, kadınlar niye bu kadar duygusaldır ilk önce buna değinelim.

Kadınların duygusallığı aslına baktığımızda doğanın kanunlarından diyebiliriz. Kadınlar anne olabilen varlıklar oldukları için içgüdüsel olarak duygusaldırla  r. Bir de Türkiye’nin bir toplum olmasından kaynaklı daha küçükken kız çocukları, geleceğin duygusal kadınları olarak yetiştirilirler farkından olmadan veya bilerek.Kadınların Ne Kadar Duygusal Olduklarını Merak Ediyor musunuz?

 Kadınların Kadar Duygusal Olduklarını Merak Ediyor Musunuz

Kadınlar gözyaşı hazırda bekleyen varlıklardır. Aslında çocukluğun etkileri büyüktür bunda. Erkekler toplumdan kaynaklı genelde güçlü ve hizmet eden taraf oldukları için duygusal da olsalar dışa vurmazlar veya vuramazlar. Ama kadınlar her an içinde büyüttükleri duygusallıklarını dışa vurmaya hazırdırlar.

Küçüklükten beri kadın olmanın verdiği ayrıcalıklarla! sürekli duygusal anlar yaşayan kadınlar içinde büyüttükleri duygusallıklarını dışa vururken genelde büyük bir kayaya dönüştürüverirler. Ülkemizde genelde kadınlara küçükken kendini ifade etmesi konusunda cömert davranılmadığı için büyüyüp olgun birer varlık olduklarında da duygusallığa geniş bir yer verirler hayatlarında.

Sevinç gözyaşları bile genelde kadınlara mahsustur. Sevinçten ağlamayı bile sadece ve sadece kadınlar başarabilirler genellikle. Yaşadıkları sevinçlerde bile genelde duygusal tepkiler veren kadınlar, yaşadıkları acılarda da genellikle ne kadar duygusal olduklarını mutlaka verdikleri tepkilerle kanıtlarlar.

Erkeklere oranla yapı olarak genelde daha narin olan kadınlar olaylar karşısında tepkilerini ya narin bir şekilde ortayaKadınların Ne Kadar Duygusal Olduklarını Merak Ediyor musunuz? koyarlar ya da daha büyük reflekslerle. Ağlar çok ağlar kadınlar en büyük duygusal tepkileridir bu davranış kadınların geçmişe ağlarlar, bugüne ağlarlar, geleceğe ağlarlar. Özellikle anne olunca daha da duygusallaşan kadınlar hiçbir şey yapamasalar bile duygusal tepki olarak ağlarlar.

KADIN AĞLAR

Kadınlar sever korumayı, korunmayı, ağlamayı, gülmeyi bunların hepsi kadınların duygusal tepkileridir. Kadınların ne kadar duygusal olduklarını merak ediyor musunuz sorusuna yazının sonunda şöyle bir cevap verebiliriz. Ağlayacak, sürekli ağlayabilecek kadar duygusaldır kadınlar.