İlköğretim Bölümü

Yıldız Teknik Üniversitesi İlköğretim Bölümü, Eğitim Fakültesi bünyesinde 2011 yılından itibaren hizmet vermekte olan bir bölümdür. 2012 2013 eğitim öğretim yılında beş anabilim dalını lisans programına dahil ederek 250 öğrencisi ile eğitim öğretime merhaba demiştir. Ülkenin tüm teknik alanlarda ihtiyaçlarına yetiştirdiği örnek mezunlarla cevap vermiş olan Yıldız Teknik Üniversitesi, bu bölüm ile de gelecek nesilleri yenilikçi, aydın, uluslararası düzeyde eğitim görmüş ve gördüğü eğitimi gelecek nesillere aktarabilecek bireyler tarafından yetiştirmeyi hedeflemiştir. İlköğretim alanında ülkemizin ihtiyaçlarına yanıt veren hali hazırda birçok kaliteli Eğitim Fakültesi olan üniversite arasına adını yazdıran Yıldız Teknik Üniversitesi bu kulvarda da başarı ile devam etmektedir.

Günümüz eğitim öğretim olanaklarını her bölümde sonuna kadar kullanan Yıldız Teknik Üniversitesi bu bölümde de bu hizmetlerini devam ettirmektedir. İlköğretim Bölümü’nde eğitim öğretim görmekte olan öğrencilerine modern teknoloji ürünlerinin yer aldığı bir ortamda eğitim verilmektedir. Ayrıca, diğer bölüm ve alanlarda zorunlu tutulan 1 senelik İngilizce dil eğitimi verilen Hazırlık Sınıfı, bu bölüm için de geçerlidir. Öğrenciler yalnızca Türkçe değil çağımızın evrensel dili İngilizce alanında da eğitim alarak uluslararası platformda yer alabilmeleri için eğitimlerinin ilk yılından sunulan bu hizmet ücretsiz olup başarı ile tamamladıklarında gerekli sertifikalar ile de tescillenmektedir.

Bologna eğitim öğretim müfredatına sahip olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin bir kulağı daima Avrupa ve diğer kıtalardadır. Çünkü Avrupa ile Asya arasında bir köprü vazifesi kurarak uzak diyarlarda öğretilen sistemlerin ülkemizde varolan sistem ile sentezlenmesi konusunda çok tecrübeli bir kadroya sahip olan Yıldız Teknik Üniversitesi İlköğretim Bölümü, sürekli yeni anlaşmalar yaparak Erasmus ve Mevlana gibi öğrenci ve öğretim görevlisi değişim programları ile de bünyesinde eğitim görmekte olan öğrencilerine eşsiz imkanlar sunmaktadır.

Günümüz bilgi ve teknoloji çağıdır ve çağını dünya üzerinde yansıtabilen sayılı üniversiteler arasında yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi, bu bölümü ile de gelecek nesilleri ülkemizde emsal teşkil edebilecek düzeye gelmeleri için onlara sadece akademik anlamda değil aynı zamanda sosyal bağlamda da sunduğu imkanlar ile de dikkat çekmektedir. Akademik teknik bilgi ve araçları ile öğrencilerine değerli hizmetler verirken, onların sosyal projelerde yer almaları için sürekli bir teşvik hali içerisindedir Yıldız Teknik Üniversitesi İlköğretim Bölümü. Böylelikle eğitim öğretim görmekte olan öğrencilerine takım ruhu, liderlik vasfı, çevresine duyarlı, bilginin hazır olanını değil de üretilebilen olanını tercih eden bireyler yetiştirerek milli sorumluluk misyonunu tamamlamaktadır.