Herbalife

İnsanların en temel ve vazgeçemeyen beslenme alışkanlıklarını karşılamak üzere tüketilen besinlerin içeriği, doğallığı, hijyen ve kalite unsurları; 2000’ li yıllarda konveksiyonal tarımın gelişmesi ve gıda sektöründe yer alan firmalarının üretim faktörlerinde rant sağlama amacıyla maliyetlerini düşürmesi ile sorgulanmaya başlanmıştır.

Herbalife firması 1980 yıllarından bu yana, bu alanda yaptığı çalışmalar doğrultusunda üretiminde bulunduğu gıda takviyelerinin içeriğinde; kalite, hijyen, organik hammadde kullanımlarını baz alarak tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda 77 ülkede faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu faaliyetlerin etkinliği kilo kontrolü yöntemiyle sağlanmaktadır.

Kilo kontrolü yöntemi ile kişilerin vücuttaki yağ oranı, kemik kütlesi, sıvı oranı, iç organlardaki yağlanma oranı, metabolizma yaşı, kilo ve boy arasındaki oran ve fiziksel aktivitenin belirlenmesiyle, kişinin hangi vitaminlere, hangi minerallere ihtiyacı olduğu saptanmaktadır, bu açıdan kilo problemlerine doğrudan tespit ve teşhis etme olanağı sağlamaktadır. Tüketicilere sunulan tüm ürünler bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleşmektedir ve bu yöntem ile ürünün kişi üzerinde etkileri takip edilmektedir. Herbalife bağımsız distribütörleri tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz olmakla beraber bu uygulamada yer alan tüketicilere beslenme danışmanlığı hizmeti de verilmektedir.

Şüphesiz ki beslenme ihtiyaçlarımız hem beden sağlığımız, hem ruh sağlığımız, hem de yaşam kalitemiz açısından hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Bu ihtiyaçlarımızı doğru belirlememiz ve doğru karşılamamız bizleri hayatımızın her alanında olumlu yönde etkileyecektir.

Bir cevap yazın