Halı Engerekleri Nasıl Canlılardır

Deseni erkekler ve dişiler için farklıdır. Erkeklerde başın düzensiz koyu kahverengi, koyu gri veya siyah işaretleri vardır. Kalın, siyah bir şerit Halı Engerekleri Nasıl Canlılardır gözün arkasından çenenin arkasına kadar uzanır. Dil genellikle siyahtır ve iris altın veya bakır renktedir. Erkekler başın arka yüzünde, genellikle dorsal zikzak desenine bağlanan karakteristik koyu leke veya V işareti taşırlar. Erkekler için zemin rengi değişir ve gri birçok renk tonları, bazen sarımsı veya pembemsi gri veya sarımsı kahverengi içerir. Dorsal zikzak koyu gri veya siyahtır, kenarı bazen daha koyu renktedir. Karanlık (bazen sarımsı) noktalar, her iki yanından geçiyor, bazen dalgalı bir bant halinde birleşiyorlar.

 Halı engereklerinin belirgin özellikleri nelerdir?

Dişilerin daha az belirgin ve karşıt olması dışında benzer bir renk düzeneği vardır. Genellikle erkeklerinkinin arka tarafında koyu leke veya V işareti bulunmazlar. Zemin rengi değişebilir ve grimsi kahverengi, kırmızımsı kahverengi, bakır, “kirli krem” veya tuğla kırmızısı gibi kahverengi ve bronzlara daha fazla eğilim gösterir. Sırt zikzak kahverengi bir gölgede.

Halı engereklerinin deseni erkekler ve dişiler için farklıdır. Erkeklerde başın düzensiz koyu kahverengi, koyu gri veyaHalı Engerekleri Nasıl Canlılardır siyah işaretleri vardır. Kalın, siyah bir şerit gözün arkasından çenenin arkasına kadar uzanır. Dil genellikle siyahtır ve iris altın veya bakır renktedir. Erkekler başın arka yüzünde, genellikle dorsal zikzak desenine bağlanan karakteristik koyu leke veya V işareti taşırlar. Erkekler için zemin rengi değişir ve gri birçok renk tonları, bazen sarımsı veya pembemsi gri veya sarımsı kahverengi içerir. Dorsal zikzak koyu gri veya siyahtır, kenarı bazen daha koyu renktedir. Karanlık (bazen sarımsı) noktalar, her iki yanından geçiyor, bazen dalgalı bir bant halinde birleşiyorlar.

Halı engerekleri nasıl canlılardır dediğinizde dişilerin daha az belirgin ve karşıt olması dışında benzer bir renk düzeneği vardır. Genellikle erkeklerinkinin arka tarafında koyu leke veya V işareti bulunmazlar. Zemin rengi değişebilir ve grimsi kahverengi, kırmızımsı kahverengi, bakır, “kirli krem” veya tuğla kırmızısı gibi kahverengi ve bronzlara daha fazla eğilim gösterir.