Fancoil Nedir?

Teknolojik gelişmelerin oldukça fazla hissedildiği günümüzde, her şeyde olduğu gibi ısıtma ve soğutma sektöründe de oldukça ilerlemiş bulunduğu görülmektedir. Hatta artık kullanıcılar kendi isteklerini iletmeleri durumunda, kişisel tercihlere göre üretim yapılabilir bir duruma geldiğimizi söylersek yalan konuşmuş olmayız. Kullanılan enerji miktarları bakımından da maliyetlerin oldukça artması, bu hususta da hem üreticileri hem de tüketicileri daha az maliyetli çözümlere ittiğini de görmekteyiz. Bir de bunların üzerine doğanın oldukça yıpranması hususunu da eklediğimiz zaman, hem  zevklerimize uygun, hem enerji tasarrufu yapabilen hem de çevreye duyarlı aletlerin üretilmesi, bizleri oldukça sevindirmektedir.

 

Yeni Nesil İklimlendirme

Hem zevklerinize, hem enerji tasarrufu yapabilen bir de bunların üzerine çevreye duyarlı bir cihaz olan kasetli döşeme tipi fancoil, kolay kurulum, uzun ömür ve kısa zaman içerisinde kendisi amorti eden bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurulacak yerin dekoratif yapısına uygun üretilmeleri, estetik duruşu, ekonomik yapısı ve doğaya uyumlu izolasyonlu galvaniz çelikten yapılan gövdeye sahip olmaları, bu cihazları oldukça değerli kılmaktadır.

 

Kurulum ve Bakım Aşaması

Ünitenizin kurulumu, işinin ehli ve deneyimli yetkili servis personeli tarafından yapılacağı için bu hususta içinizi rahat tutabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan birisi cihazın kurulacağı yerde topraklama elektrik hattının mevcut olmasıdır. Çünkü cihazın elektrik ihtiyacı doğru karşılanmazsa, uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz cihazınızın arıza vermesine sebep olmuş ve ömrünü kısaltmış olursunuz.