Dostluk

Günümüzde gerçek dostluk çok zor ulaşılabilir bir kavram olsa da, hayatın inişli çıkışlı yollarında gerçek dostluğun değeri paha biçilmezdir aslında..  Bazen bu akış içinde duraksamak hatta nefes almak isteriz dinginliğe kavuşmak için..  İşte o zaman sığınacak güvenli bir limana her zamankinden daha çok ihtiyaç duyarız belki de..
Aslında yaşamda sevgi denen bir duygu varsa ve gerçekse, onu içimizde taşıyarak karşı tarafa da yine biz yansıtırız. Bu anlamda bizi destekleyecek, hayat monotonlaştığında biz kendimizi sorgularken ve yeni kararlar alma aşamasında yanımızda olacak bir dost eli sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtarır bizi çoğu zaman..  Sevginin ve dayanışmanın muhteşem gücüyle ,  daha güvenle ve huzurlu bir şekilde devam ederiz bu kez. Bazen de ayrılıklar girer araya.. İçinde bulunduğumuz olanaklar ya da gidişat öyle gerektirir. Her birimiz ayrı yerlere savruluruz. Hatırladıkça özler, boşluğunu doldurmaya çalışırız özlediklerimizin..  Sebep ya da şartlar ne olursa olsun kopmayız birbirimizden güçlü sevgi bağı sayesinde. Aradaki bağ çok uzaklardan devam etse bile öyle bir an olur ki O’nun yokluğunu ta derinlerde hissederiz. Yanımda olsaydı diye hayıflanırız çoğu zaman, hüzün çöker içimize.. Ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlarız o zaman..
Gerçekten  de yaşamın anlamlı olmasında, güzelleşmesinde dostluklar önemli bir etkendir. Sevginin, huzurun, mutluluğun paylaşılarak çoğaltılmasında; üzüntülerin giderilmesinde, sıkıntıların dağıtılmasında yine en büyük destek  onlar olacaktır hayat denen zorlu maratonda..