Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?Doğal makyaj , cilt rengimize, saç rengimize , göz rengimize vs. uygun tonlarda yapılan daha az makyaja denir. Doğal makyaj yapmamız için daha az ürünler ve kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Çünkü; kalitesiz ürünler cilt üzerinde kabaracaktır ve fazla görünecektir. Bu yüzden öncelikli olarak doğal ürünler satan kozmetikçiler tercihiniz olsun.
Doğal makyaj da daha çok fondöten kullanılmaz. Ama kullanmak isterseniz eğer cilt renginizden bir ton açık ya da kapalı olmak zorundadır. Kullandığınız fondötenin aynı zamanda ince yapıda olması gerekir çok belli olmaması için önemlidir. Yüzünüzde belli bir yere dikkat çekm eye çalışın. Yani hem dudakları hem de gözleri belirgin hale getirmeyin. Eğer sadece koyu ruj sürecekseniz gözlerinize koyu göz makyajı yapmayın.

Doğal Makyaj Malzemeleri

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?Eğer dudaklarınıza koyu renk ruj sürecekseniz gözlerinize krem tonlarında far sürün. Ve çok ince eyeliner çekin. Göz altı kirpikleriniz beyaz kalsın. Üzerine rimel sürmeyin. Eğer gözleri belirginleştirmek isterseniz aynı zamanda da doğal olsun istiyorsanız öncelikle renginizi belirleyin. Eğer kahve tonlarında bir insansanız gözlerinize kahverengi tonlarında far sürün ve rimel kullanın. Gözlerinizin orta kısmına krem far sürün. Böylelikle iki renk elde etmiş olacaksınız. Bununla birlikte kirpiklerinizi ön planda tutun. Rimel sürmeden önce kirpik perması yapın. Ve bolca rimel sürün. Koyu tonlardaki allık ve pudralardan uzak durun. Dudaklarınıza vazelin sürün. Ruj, kullanmayın. Sadece dudak kalemi ile dudaklarınızı hafif çerçeveleyip dudağınıza yayın.