Bebeklerde Güneş Koruyucu Kullanımı

Bebeklerde Güneş Koruyucu KullanımıBebekler, yetişkinlere göre daha hassastır. Ciltleri de diğer insanlardan daha hassastır. O yüzden güneşe çıkarken çok dikkatli olmak gerekir. Eğer güneşli bir havada çıkıyorsanız güneş koruyucuyu daha evden çıkarken sürmeniz gerekir. Fakat uzmanların çoğu güneş kremi sürmemenizi önermektedir. Güneş kremi içerisindeki hem paraben maddesi hem de diğer kimyasallar bebeğin cildine zarar verebilmektedir. Hatta bazı kremler, alerjik reaksiyon yapıp ciddi cilt hastalıklarına da yol açabilmektedir.

Mineralli Güneş Kremi

Bebeklerde Güneş Koruyucu KullanımıGüneş koruyucunun kullanımı yerine uzmanların tavsiyeleri, mümkün olduğunca güneşe çıkmamanız, eğer çıktıysanız gölgede zaman geçirmeniz, güneşten koruyucu şekilde giyinmeniz, Örnek olarak, hem enseyi hem de yüzü örtebilecek bir şapka seçimi, Kısa kol ve şort yerine uzun kol ve pantolon tercih etmeniz, sizi ve bebeğinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Yine de almak isterseniz mutlaka doktora danışıp öyle almalısınız. Doktorunuz da size fiziksel koruma sağlayan kimyasal içermeyen bir krem önerecektir. Onu da çok zor durumlarda kullanmaya çalışın. Küçük bölgelere uygulamaya çalışın. Yüksek faktörlü güneş kremlerini tercih edin. Onlar bebeğin vücuduna daha çok mineral olarak giriyor.
Bebeklerde Güneş Koruyucu KullanımıBebeklerde güneş koruyucu seçerken bazı noktalara da dikkat etmek gerekir. Bebeğin cildini alerji yapmayacak kremler, kaşıntıya neden olmayacak kremler tercih edilmelidir. Güneş koruyucularını her dört saatte bir yenilemeniz gerekir.
Güneş kremlerinin oldukça zararlı etkilerinin olduğu için çoğu uzman bunları önermiyor. Çocuğun en azından 6 aylık olması gerektiğini söylüyorlar. 6 aydan küçük bebeklerin ciltleri daha hassas olduğundan bu kremlerin içerisindeki maddelerden daha çabuk etkilenmektedir.
Bebeklerde Güneş Koruyucu KullanımıO yüzden 6 aydan önce güneş kremi yerine gölgede zaman geçirmek, güneşe çıksanız bile vücudunuzu örtecek giysiler tercih etmelisiniz. Güneş kremi kullanacaksanız bile kesinlikle doktorunuza danışmadan bir krem almayın. Çocuğunuzun alerjisi varsa bu ciddi cilt hastalıklarına yol açabilir.