Balkon Dekorasyon Önerileri

Balkonlar evimizin en fazla nefes alıp verdiği alanlardır. Balkon dekorasyonunda temel kriter; mekânın dinlenme, Balkon Dekorasyon Önerilerieğlenme göz dinlendirme fonksiyonuna dikkat edilmesidir. İster hasır ya da bambu oturma grubu ister sade bir kanepe olsun, balkon dekorasyonunun temel başarısı mekânın yarattığı hava, çekici atmosferi yakalamasıdır. Ferforje takım, country tarzı dekorasyonun hâkim olduğu bir evde balkonunuz için en uygun tercihlerden biri olacaktır. Demircinin ağır usta ellerinde şekillenmiş estetik kıvrımlarla bezeli ferforje takımınızı, balkonunuzun uygun noktalarına yerleştireceğiniz saksı çiçeklerinizle daha görünür ve seçkin kılabilirsiniz.

Balkon Dekorasyon Önerileri

Çiçek saksılarının seçimi de dekorasyon tercihinizi destekleyecek önemli öğelerdendir. Hasır ya da sade bir ferforje balkon takımına karar verdiyseniz; antik maya desenli rengârenk seraBalkon Dekorasyon Önerileri mik saksılarla balkonunuza özgün bir hareket katmış olacaksınız. Balkonunuzun tavanından çengellere asıp sarkıtacağınız makromelerden dört bir yana özgürce büyüyecek çiçeklerinizle gerçek bir göz şenliği yaşatabilirsiniz. Özellikle küçük balkonlarda, balkon tavanı ve balkon parmaklıklarına yerleştirilmiş saksılar yer kazanmak açısından oldukça işlevseldir.

Küçük balkonlarda geniş yer kaplayan balkon takımları yerine köşe kanepeleri daha elverişli ve şık olacaktır.

Duvarlara takılabilecek raflarla görsel eşyalarınızı sergileyebilir, küçük balkonunuzun tıkış tıkış olmasını engellemiş olursunuz. Balkon dekorasyon önerileri üzerinde düşünmeden önce, balkonunuzun en ve boyunu, büyüklüğünü dikkate almalısınız. Küçük balkonlara ağır, büyük masalar almak doğru bir seçim olmayacaktır.

Balkon dekorasyonunda balkonun büyüklüğü kadar, kapalı olup olmadığı, teras balkonu mu, zemin kat bahçe balkonu mu olduğu önemlidir. Kapalı bir balkon, hava şartlarından etkilenmeyeceği için özgürce dekore edilebilir. Bahçe ve teras balkonları ise çok geniş bir mekânda, adeta bir katı dekore eder gibi elverişli alan sunar.

Kısaca; balkonunuz ister çok küçük ister çok büyük olsun, bütçenize uygun bir dekorasyon seçimi için balkonların yemek yeme, dinlenme mekânları olduğu ve göz zevkine hitap eden estetik seçimlerin balkonunuzda geçireceğiniz güzel zamanlar için belirleyici olacağını unutmayın.