Aynalarla Dekorasyon

Evlerin dekorasyonunda aynaların önemi çok büyüktür. Şıklığı ve asaleti yansıtır. Klasik veya spor modeller olmak üzere tüm ev mobilyalarına uygun bir tercih yapılarak dekorasyon anlamında evlerimizde fark yaratmaya yardımcı olur.

Aynalar, dekorasyon amaçlı evlere güzellik katmasının yanı sıra, dar ve küçük evlere genişlik ve derinlik vererek bir çok avantajlıda yanında getirir. Güzelleşme amaçlı olarak sürekli bakma ihtiyacı duyduğumuz aynalar, evin değişik bölgelerinde kullanılarak çok şık bir aksesuar amacıyla da kullanılmaktadır.

Aynalar, akla gelebilecek pek çok farklı model özelliği ile karşımıza çıkmaktadır. Sade ve düz modellerin yanı sıra gösterişli ve farklı şekillerden oluşan pek çok ayna tasarımı sayesinde aynalara olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

Ev dekorasyonunuzda aksesuar olarak kullanılacak ayna modeli seçimi yaparken ev mobilyalarına en uygun olan ayna tercih edilmelidir. Aynanın çerçeve rengi mobilya rengine uygun olarak tercih edilirken şekil ve tasarım olarak da yine mobilya havasına uyum sağlayan bir model olmalıdır.

aynalarla-dekorasyonPeki, ayna bir aksesuar olarak evin neresinde kullanılmalıdır?

Dekorasyon sırasında aynayı bir aksesuar olarak kullanmayı tercih eden kişiler için bu sorunun yanıtı çok önemlidir.

Aynalar, özellikle dar alanlarda kullanılarak eve şıklık katarken geniş ve ferah görünmesine de katkı sağlar. Küçük alanlarda mutlaka pencerelerin bulunduğu duvarların karşısında kullanılarak; eve şıklık, ışık ve genişlik vermesi sağlanabilir.

Özellikle kapıdan ilk giriş sırasında karşımıza çıkan karanlık koridorlarda aynalar, aksesuar amaçlı kullanılabilen en doğru araçtır. Özellikle dekoratif bir ayna ile üzerine küçük bir ışıklandırma sistemi sağlayarak modern ve şıklığın yanı sıra karanlık ve dar koridorunuza hareket katabilirsiniz.

Salonunuzda yer alan koltuğunuzun bulunduğu duvarın üzerine; bir kaç adet farklı büyüklüklülerden oluşan dekoratif aynayı kullanarak, modern ve şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Dekoratif olarak kullanacağınız aynalar mutlaka çerçeveli ve kullanılacak olan ortamın renklerine uyum sağlayacak türden olmalıdır. Özellikle yemek odalarında farklı bir görüntü yaratmak için konsolunuzun üzerine tercih ettiğiniz bir ayna modeli sayesinde yemek odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Dekoratif amaçlı kullanım için çok özel bir yere sahiptir. Sadece kendi güzelliğimiz için değil evimizin güzelliği içinde vazgeçemeyeceğimiz bir aksesuar olarak tüm yaşam alanlarımızda var olmaktadır.