Yeşil Çay İle Nasıl Zayıflanır ?

Piyasada zayıflattığı söylenerek satılan pek çok ürün olmakla birlikte bunların birçoğunun böyle bir etkisi bulunmuyor veya kilo vermeye yardımcı olanlarında etkisi %1-2’nin üzerine çıkmayacak kadar az.

Yeşil Çay Kullanımı

Yeşil Çay İle Nasıl Zayıflanır? Yeşil çayla zayıflama hakkında pek çok dergi, gazete ve İnternet sitesinde olumlu yorumlar okumuş olabilirsiniz ancak günlük almış olduğunuz kaloriyi harcadığınız kaloriden az tutmadan zayıflamak mümkün değildir. Yani zayıflamak amacı ile yeşil çay tüketiminiz var ise mutlaka diyet yaparak tüketilmelidir ki istediğiniz sonuçları elde edebilesiniz. Yeşil çay diyet yaparken gün içerisinde kaybettiğiniz enerjinizi tekrar kazanmanıza ve metabolizmanızı hızlandırarak ekstra kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Ancak tek başına kullanıldığında zayıflatmaz.

Yeşil Çay Diyeti

Siyah çayla aynı bitkinin yapraklarından üretilen ancak fermente edilmediği için siyah çaya oranla daha faydalı olan yeşil çayın zayıflamaya etkisi kafeinle metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımını teşvik etmesidir. Aynı zamanda antioksidan bakımından zengin olan yeşil çay kilo kaybı üzerinde etkilidir. Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Bunların başında özellikle kilo ile ilgili probleminiz var ise metabolizmanızı hızlandırır ve ekstra kalori yakılmasını sağlar. Bunun yanı sıra yağ yakımını teşvik eder.

Zayıflamakiçin yeşil çay nasıl içilmeli ?

Yeşil Çay İle Nasıl Zayıflanır?Uzmanların önerisi sabah kahvaltısında 1-2 bardak öğle yemeklerinden sonra bir bardak tüketilmesi şeklindedir. Tercihinize göre hazır poşet çay şeklinde tercih edebilir dilerseniz de aktardan alıp 1-2 bardak kaynamış suyun içerisine atarak 4-5 dakika bekletilerek demleyebilirsiniz. Demlediğiniz yeşil çayınıza bir dilim limon ekleyerek tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.