Toros Üniversitesi İşletme Bölümü

Türkiye’ de en çok mezun çıkartan bölümlerden bir tanesidir. İş potansiyeli, faal olarak en geniş olan, iş bulma kolaylığı olan bir meslektir. İşletme mezunu kişiler genelde kendiişlerini kurmak isteyen girişimci ruhlu kişilerden oluşmaktadır.

Artık ülkemizde herkes işletme bölümü mezunu gibi. Fakat bu mezunların sadece diploması bulunmakta, İşletme eğitiminin tamamen olduğu yabancı dil ile taçlandığı işletme Bölümü mezunları Toros Üniversitesi mezunlarıdır.

Toros Üniversitesinden mezun olan kişiler gerekli donanıma sahip, eğitim süreçlerini dolu dolu geçirmiş, derslerini en iyi şekilde geçmiş, yabancı dili anadilleri gibi konuşabilen, bilgisayara dair tüm bilgilere sahip, yoğun uygulama örneklerinden geçmiş ve stajını gerçek anlamda bitirmiş durumda mezun olmuşlardır. Kendini her yönden geliştirmiş ve donatmış olan Toros Üniversitesi İşletme Bölüm mezunları mezun oldukları gibi işletmelerde örgütleme, pazarlama, planlama ve denetleme departmanlarında iş hayatına atılabilecek ve yıllardır çalışmışçasına performans gösterebileceklerdir.

Toros Üniversitesi işletme bölümü mezunları isterse mesleklerinde yükselebilirler. Master yaparak, müfettişlik, sigorta şirketlerinde yöneticilik, Danışmanlık firmalarında, bankalarda, fabrika ve işletmelerde olmak üzere neredeyse her sektöre atılabilirler. Bu kadar iş imkânı olan bir bölüm iken, neden Toros Üniversitesi İşletme Bölümü seçilmesin.

Toros Üniversitesi İşletme fakültesini bitiren kişiler lisans diploması alırken, İşletmeci unvanını da alırlar.