Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Toros üniversitesi gelişen ve yenileşen dünya şartlarına ayak uydurabilen ve bu gelişmeleri takip ederek toplumun yaşantısına empoze edecek olan sanatçıları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Toros Üniversitesi sanatsal anlamda yetenekli öğrencileri Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde toplayarak; Mimarlık, iç mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı bölümlerinde yetenekleri doğrultusunda en iyi şekilde yönlendirmektedir.

Güzel sanat derslerinin en iyi şekilde uygulanabileceği sanat atölyelerinin bünyesinde barındıran Toros Üniversitesi, öğrencilerine son teknoloji donanım ve malzeme ile bu işi öğretmekte.

Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümlerinden Mimarlık Bölümünü seçerek; fiziki yapıya sahip olan her türlü yaşam merkezini, kurma ve tasarlama işini yapan bir mimar olabilirsiniz. Tarihe adını yazdırmış ve gelmiş geçmiş en iyi mimar, Mimar Sinan’dır. Sizlerde kişilerin hayatları boyunca yaşayacakları alanları tasarlayarak, kurabilir ve bu mesleğiniz ile kişileri kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Toros Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü; Yapılar içerisindeki alanları en kullanışlı, en modern, en estetik, en düzenli ve ferah bir yapıda düzenleyen sanatsal bilimdir. Kişilerin kaliteli ve modern bir ev düzenine sahip olmalarını sağlaması en önemli özelliğidir. Kişiler çoğu kez yeni aldıkları evlerine bir iç mimardan yararlanarak, en iyi şekilde yerleşebilirler.

Toros Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı; toplumların sahip olduğu doğal ve kültürel kaynakların insanlara en faydalı ve görsel şekilde sunulması için estetik ve bilimsel kriterler doğrultusunda sunulmasıdır.

Son dönemlerde evlere verilen estetik görsellik, tertip ve düzen şimdilerde şehirlerin sokaklarını da Peyzaj mimarlığı ile sarmış durumda.

Sizlerde Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitirerek insanların yaşadıkları ortamlara estetiksel bir şekil vermek isterseniz, kontenjanlar dolmadan acele edin derim. Seçim sizin ister mimar, ister iç mimar isterseniz de Peyzaj Mimarı olun.