Toros Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü

Endüstri Mühendisliği, günümüzün en çok aranan meslekleri arasında bulunmaktadır. Üretimin arttığı sanayi alanında bu üretimi yaparken verimliliği en üst düzeye çıkarmak amacıyla her firma Endüstri Mühendisinin bilgisine ihtiyaç duyar. Geçtiğimiz her gün gitgide büyük önem arz eden bir meslektir.

Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi /Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunları Türkiye sanayinde ürün veya hizmet üretmekte olan pek çok kuruluşun, üretim esnasındaki verimliliklerini artıracak şekilde, insan güc makine ve malzemelerin en uygun şekilde kullanılarak, geliştirilmesini sağlamak amacıyla görev alır.

Toros Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır. 1 yıl hazırlık yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için bu zaman 5 yıla çıkmaktadır.

Toros Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünden mezun olan bir kişi, başarılı olabilmek için analitik düşünme yetisine sahip, oldukça yaratıcı, yeniliklere açık, sorumluluk sahibi, sosyal bilimler konusunda bilgili, işbirliği ve grup çalışmasına yatkın ve endüstri mühendisliği alanında gerekli tüm bilgilere sahip, uygulamaya hazırdır.

Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan kişiler, Endüstri Mühendisi unvanını kazanır.

Toros Üniversitesi Endüstri Mühendisleri, üretim sitemlerinin tasarım ve işletilmesi sırasında insan etkenini sürekli göz önünde bulundurarak, öne çıkartması, ortaya çıkacak olan problemlerde karşısında bir bütün şeklinde çözüm düşünerek, sentez ve analizlerini doğru yapabilmektedir.

Endüstri mühendisleri pek çok mühendislik alanını kapsadığı için çalışma alan yelpazeleri oldukça geniştir. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörün de birçok alanında iş olanağı bulunmaktadır.

Toros üniversitesi Endüstri Mühendislik Bölümü’nde yoğun uygulamalı dersler ile öğrenciler projeye bazlı öğretim alırken, yapılan uygulamalar sayesinde piyasa şartlarında kaliteli mühendisler yetişmektedir. Bu bölümde okuyan öğrencilerin 8 hafta staj yapmaları gereklidir.