Kullanılmayan Eşyalar Dekore Edilebilir Mi?

Evinizde değişiklik yaratmak için her zaman çok paralar harcamanıza elbette gerek yok. Küçük alışverişlerle ya da eski eşyalara yapacağınız küçük dokunuşlarla yeni değişiklikler elde edebilirsiniz.

Nasıl Mı?

Eski çerçeveleri çıkarıp ojeyle boyayıp, yeni alınmış gibi dekore edebilir, çerçevelerde küçük oynamalar yapıp duvarda daha farklı renklere yer verebilirsiniz. Unutmayın ki her şey aynı renk olmak zorunda değil. Yeniliklere açık olursanız çok daha keyif verici alanlar elde etmiş olursunuz.

 İnternetten Yararlanın

Küçük bir gezinti yapmanız sizi çok daha fikir sahibi yapacaktır. Videolar yardımıyla daha farklı ve alternatif geri dönüşüm fikirleri elde edebilirsiniz. Kendin yap videoları, adım adım görsel anlatımıyla sizlere çok daha eğlenceli fikirler sunacaktır.

Çöp Demeyin!Kullanılmayan Eşyalar Dekore Edilebilir Mi?

Ahşap meyve kasalarını renklendirip ortadaki fazlalıkları kaldırabilir hatta daha fazlasını bir araya getirip ayakkabılık elde edebilirsiniz. Eski şişeleri değerlendirin, onlardan dekoratif mumlar, avizeler yapın. Hem değişik bir dekor yakalamanıza hem de bütçenizden kaybetmeyerek eğlenceli vakit geçirmenizi ve evinizde imza atmanızı sağlayacaktır. Küçük yeniliklere açık olun, atmaya kıyamadığınız fakat kullanmak da istemediğiniz eşyaları değerlendirin. Hiçbir şey çöp değildir.

Her şey takım olmak zorunda değil her şey takım halinde olunca daha güzel bir dekorasyon elde edilir algınızı değiştirin farklılıklar bir araya gelsin. Birbirinden farklı minder takımlarını kullanarak, koltuk üstünde kullanılan kırlentleri birbirinden bağımsızlaştırıp bir ahenk yakalayabilirsiniz. Uygun fiyatlarla elde edeceğiniz küçük raflar da ortadaki fazla eşyaları kaldırmanıza ve daha ferah bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

 Elbette Geri dönüşüm

Strafon köpükler, ayakkabı kutuları, büyük karton kolileri renklendirip küçük dolaplar, kitaplıklar haline getirmeniz, kullanmadığınız sandıkların rengini değiştirip daha göz önünde bir yer seçmeniz, küçük ağaç dallarını bir araya getirip yapıştırarak takı askısı yapmanız hiç de zor değil.