Bayanlar Şıklığı Nasıl Yansıtmalı?

Her bayanın dış görünüşü, zevki, güzellik anlayışı farklıdır; fakat bayanların ortak düşüncelerinden biri güzel görünmek ve şık olmaya çalışmaktır. Aslında şıklık dediğimiz şey göreceli bir kavram olmakla beraber kişiyi yansıtan bir unsurdur. Siz de şık duran bir kombin başka bir bayan da şık durmayabilir. Şıklık dediğimiz şey aslında kişinin kendine yakışanı giymesi ve onu bir kaç detayla güzelleştirmesidir.

Bayanlar Şıklığı Nasıl Yansıtmalı?

Peki, bayanlar şıklığı nasıl yansıtmalı? Tabi bu sorunun cevabı da herkese göre değişebilir. Farklı bir anlam kazanabilir ama genele bakıldığı zaman şık bir bayan denilince aklımıza direkt olarak üstündeki parçayı taşıyan ona hakkını veren bir bayan hayali zihnimizde canlanır.

Şıklık bir bayanın güzelliğini ortaya çıkaracak şekilde vücut proporsiyonuna uygun olarak giyinmesi ve detaylarla üstündeki parçaları öne çıkarması anlamına gelir. Güzellikle şıklık karıştırılmamalıdır. Her bayan minik dokunuşlarla güzel olabilir. Her güzel olan şık olmadığı gibi, her şık olan da güzel olamaz. Bayanlar şıklığını kendine göre yansıtmalıdır. Şık olmak abartı giyinmek değildir.

Şık bir bayan abartıya kaçmadan dikkat çekebilen bir bayandır. Öncelikle şıklık denince aklınıza ne geliyor zihninizde nasıl bir şey canlanıyor ilk önce bunu bilmeniz gerekir. Sade giyinen bayanlar sadelikte şıklık ararlarsa o sadeliği bir kaç tane dikkat çekici parçayla harmanlamalılar. Dikkat çekici şekilde giyinen bayanların ise abartıya kaçmaması önemli bir detaydır çünkü şıklıkla rüküşlük arasında ince bir çizgi vardır. Klasik giyinen kesimdeki bayanların da şık görünmesi o klasikliği ufak ufak örtmekten geçer.

Aslına baktığımız zaman şık olmanın kendini bilmekten ve tanımaktan geçtiğini söyleyebiliriz. Buraya sayfalarca şık olmaya dair yazı yazılabilir ama asıl şıklık güzelliği sadelikle birlikte ortaya çıkarmaktan geçer. Her bayan güzeldir ama şık bir bayan vücuduna göre giyinip onu taşıyabilendir.